تکنولوژی

راهنمای خرید دزدگیر منزل ، فروشگاه و اماکن

راهنمای خرید دزدگیر منزل، فروشگاه و اماکن

راهنمای خرید دزدگیر منزل، فروشگاه و اماکن

راهنمای خرید دزدگیر منزل: یکی از محصولات امنیتی و حفاظتی که در این روزها برای بیشتر ساختمان های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دزدگیر و سیستم امنیتی اماکن می‌باشد. این محصول باعث کمتر شدن دزدی و سرقت در اماکن مختلف می‌شود. با استفاده از این محصول هنگام احساس خطر و با فعال شدن سنسور های مختلف آن با به صدا درآمدن آژیر اعلام سرقت، و یا اعلام مستقیم شما و دیگران را از خطرات پیش رو آگاه میکند. همانطور که مشاهده می کنید این محصول تاثیر بسیار زیادی در امنیت منازل و اماکن شما خواهد داشت. راهنمای خرید دزدگیر منزل، فروشگاه و اماکن به شما این امکان را می دهد تا با چشمانی بازتر به خرید این محصول مهم بپردازید.

دزدگیر های منزل و اماکن دارای انواع متنوعی است که طیف زیادی از قیمت ها را در بر می گیرند. با توجه به نیاز خود شما می توانید یکی از انواع مختلف این محصولات را با توجه به نوع ساختمان و میزان بودجه خود را انتخاب نمایید. در این مقاله به دنبال این هستیم تا شما را با مدل های مختلف دزدگیر اماکن آشنا کنیم و نکات حیاتی برای خرید این محصول را به شما معرفی نماییم. با استفاده از این مطلب شما می توانید انتخاب مطمئنی برای منزل یا محیط کار خود داشته باشید. توجه داشته باشید شما می تواند در هر مرحله با همکاران ما در بخش مشاوری و پشتیبانی فنی سایت ویلو تماس حاصل کرده تا بهترین خرید را داشته باشید.

پرسش های مختلفی وجود دارد که باید پیش از خرید دزدگیر اماکن از خود بپرسید.

• دزدگیر اماکن چیست و چگونه عمل می کند؟

• شیوه نصب و راه اندازی چقدر است؟ آیا دزدگیر دارای نصب آسان بوده یا خیر؟

• چه تجهیزاتی و لوازم جانبی در بسته بندی وجود دارد؟

• نحوه عملکرد سنسور ها به چه صورت است؟

• خدمات و پشتیبانی کدام دزدگیر بهتر است؟

راهنمای خرید انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن یک تجهیز الکترونیکی می باشد که وظیفه تامین امنیت اماکن شما را بر عهده خواهد گرفت. این محصول به طور معمول از یک پنل مرکزی و تعداد مختلفی سنسور تشکل می شود. در هر موقعیتی که سنسور های دزدگیر تشخصی فعال شدن را می دهد دزدگیر فعال شده و سپس به روش های مختلف شما و محیط اطراف را از خطر به وجود آمده مطلع می کند. مهم ترین وظیفه دزدگیر اماکن اطلاع رسانی می باشد. در انواع مختلفی از دزدگیر های اماکن قابلیت تماس علاوه بر هشدار صوتی به وسیله آزیر تعبیه شده است. در زمانی که هشداری از منزل یا محل کار شما توسط دزدگیر دریافت دارد دزدگیر موظف است تا با شما تماس بگیرد و شما را از خطر اتفاق افتاده با خبر سازد.

دزدگیر های متنوعی با قابلیت تماس مختلفی در بازار وجود دارد که در محیط‌های مختلف نصب می‌شود. برخی از انواع این مدل‌ها عبارت است از:

 • دزدگیر سیم دار :مدل سیم دار از قدیمی ترین و مورد اطمینان ترین دزدگیر های موجود در بازار است. دزدگیر سیم دار  برای نصب و اتصال به سنوسور های حود نیاز به سیم‌کشی به پنل مرکزی را دارد .
 • دزدگیر بی‌سیم: دزدگیر بی‌سیم که به دزدگیر وایرلس نیز معروف است یکی از انواع این محصولات است که طرفداران بسیاری دارد. همانطور که متوانید از اسم آن حدس بزنید این محصول نیازی به اتصال بین سنسور ها و پنل مرکزی ندارد.
 • دزدگیر خط ثابت : این مدل دارای اتصال خط تلفن ثابت بوده و در صورت فعال شدن هر یک از سنسور ها با خطوط ثبت شده در حافظه خود تماس برقرار کرده و پیام ذخیره شده در حافظه خود را برای آن خطوط پخش می کند.
 • دزدگیر سیم‌کارتی : دزدگیرهای سیم‌کارتی در صورت اعلام خطر می توانند علاوه بر تماس با خطوط ذخیره شده با استفاده از پیامک موارد خطر را به کاربران خود اطلاع رسانی کنند. برتری اصلی این نوع پنل ها ایمن بودن در برابر قطع تلفن و فرمان پذیر بودن آنها از راه دور می باشد.

راهنمای خرید دزدگیر منزل، فروشگاه و اماکن

سیستم های دزدگیر وایرلس:

شما بایستی تصمیم بگیرید که از چه نوع سیستم دزدگیری استفاده خواهید کرد. مقاله راهنمای خرید دزدگیر منزل به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. یکی از این پنل ها سیستم دزدگیر وایرلس یا هشدار بی سیم است. سنسورهای هشدار بی سیم، برای تغذیه از باتری استفاده می کنند و از طریق سیگنال های رادیویی با کنترل پنل ارتباط برقرار می کنند.
نصب سنسورهای وایرلس معمولاً  بسیار ساده تر و بهتر و راحت تر انجام می شود، حتی افراد مبتدی هم می توانید این نوع سیستم ها را به راحتی و بدون سختی زیاد نصب کنید. همچنین اضافه نمودن سنسور نیز در این محصولات بسیار ساده انجام می پذیرد. جا به جایی این محصولات بسیار ساده بوده و در صورت نیاز به جا به جایی بدون هیچ مشکلی ان کار صورت می پذیرد.
عملکرد سنسور های وایرلس نیز بسیار خوب می باشد اما بایستی توجه بکنید که قیمت این سنسور ها از نمونه های مشابه بیشتر است. هرچند قیمت سنسور ها و تهیه باطری مجزا برای هر سنسور ممکن است شما را نگران کند. اما توجه داشته باشید که دردسر های سیم کشی در اماکن شما بسیار بیشتر از هزینه تهیه سیستم وایرلس خواهد بود.

دزدگیرهای آژیر زننده (بدون تماس):

این نوع از محصولات زمانی که فعال می شوند، با استفاده از آژیر خود صدای بلندی تولید می کنند. هشدار این محصول تنها با استفاده از آژیر می باشد و دستگاه دزدگیر هیچ تماسی برای هشدار خطر برقرار نمی کنند. وجود این صدا و آژیر قوی تنها می تواند باعث خبردار شدن همسایگان و همچنین ترس و وحشت سارقان احتمالی خواهد شد و تضمین دیگری وجود ندارد.
بهتر است قبل از خرید این نوع از دزدگیر مورد منطقه ای که در آن زندگی میکنید کمی فکر کنید. آیا شما همسایه ای دارید که همیشه مراقب اوضاع باشد و به محض شنیدن آژیر دزدگیر بتواند مراتب را به مقامات اطلاع دهد؟ آیا در نزدیکی محلی که به دنبال مراقبت از آن هستید دوست و یا آشنایی وجود دارد که به محض شنیدن صدای خطر بتواند شما را مطلع کند؟
اگر جواب شما به سوالات فوق مثبت بوده است شما می توانید از این نوع دزدگیر به خوبی استفاده کنید اما باز هم باید متکی به اشخاص اطراف خود باشید.
موافقین:
•    داشن آژیر با صدای بلند برای جلوگیری از سرقت کافی است
•    نصب آسان این محصول که به راحتی توسط خودتان انجام میگیرد.
مخالفان:
•    در صورتی که در محل قرار نداشته باشید صدای دزدگیر را متوجه نخواهید شد.
•    بدون دخالت دیگران صدای آژیر به تنهایی نمی تواند باعث جلوگیری سارق نشود.

دزدگیرهای تماس گیرنده:

اگر شما همسایه قابل اطمینانی ندارید که با شنیدن صدای اخطار دزدگیر شما را مطلع کند، می توانید از سیستم های امنیتی تتماس گیرنده که به آن ها تلفن کننده اتوماتیک هم گفته می شود استفاده کنید.
با این نوع دزدگیرها، هنگام تشخیص سرقت دزدگیر فعال شده و بخش تلفن کننده دزدگیر به صورت اتوماتیک با شماره هایی که در آن ذخیره شده است مانند شماره تلفن همراه خودتان یا شماره تلفن همراه یا منزل خویشاوندان و دوستان تماس میگیرد. این به این معناست که شما یا کسان دیگر به محض وقوع سرقت می توانید به سرعت مطلع شده و با پلیس یا همسایه ای که کلید منزل را به او سپرده اید تماس بگیرید تا فوراً موضوع را از نزدیک بررسی نمایند.
اکثر دزدگیرهای تلفن کننده به شما این امکان را می دهند تا بتوانید از ۳ تا ۱۰ شماره تلفن را با اولیت بندی دلخواه خود در حافظه دستگاه ذخیره کنید. اولین فردی که دستگاه با او تماس میگیرد اگر بتواند پاسخ دستگاه را بدهد، شماره گیر به افراد بعدی تماس نخواهد گرفت.
همچنین شما می توانید از تجهیزات جانبی برای هشدار آتش سوزی یا نشت گاز و یا دکمه اضطراری با اتصال به دزدگیر نیز استفاده نمایید.

راهنمای خرید دزدگیر منزل، فروشگاه و اماکن

دو نوع دزدگیر تلفن کننده موجود است:

•    دزدگیر خط ثابت: این دزدگیر از خط تلفن ثابت برای اتصال تماس با شماره های ذخیره شده در دستگاه استفاده می کند. برای استفاده از این دستگاه شما نیاز به سیم کشی به پنل مرکزی خود دارید
•    دزدگیر سیم کارتی:  این دزدگیر از شبکه تلفن همراه برای پتماس با شماره های تلفن ذخیره شده داخل دستگاه استفاده می کند. این نوع دزدگیر نیازی به خط ثابت ندارد و تنها باید سیم کارت برای آن تهیه کنید و البته مراقب شارژ اعتباری سیم کارت خود نیز باشید.همچنین باید در مورد آنتن دهی خط تلفن خود نیز مطمئن باشید.

سیستم های امنیتی خانه هوشمند:

نوع دیگر این سیستم های دزدگیر که در راهنمای خرید دزدگیر منزل معرفی می شوند سیستم های امنیتی خانه هوشمند می باشند. این محصولات با اتصال به تلفن همراه هوشمند یا تبلت شما یا اعضای خانواده ارتباط برقرار می کنند. این دزدگیر شما را قادر می سازد تا در صورت فعال شدن دزدگیر، سریعاً مطلع شوید. ویژگی مهم این محصول این است که به شما اجازه می دهد که خانه خود را به صورت هوشمند حتی زمانی که از خانه دور هستید از طریق تلفن همراه خود کنترل نمایید.
برای استفاده از سیستم خانه هوشمند شما نیاز به استفاده از یک پنل وای فای دارید. در این نوع دزدگیرها شما می توانید  به راحتی به پنل مرکزی خود تعدادی از سنسورها را اضافه کنید، این سنسور ها همانند ماژول های تشخیص حرکت، دوربین ها، یا حتی سوکت هایی که به شما اجازه می دهند تا بتوانید سیستم روشنایی منزل خود را در زمانی که خارج از منزل هستید کنترل کنید.
بایستی توجه داشته باشید که شما می توانید به صورت دستی سیستم هوشمندی را در خانه راه اندازی کنید اما قابلیت اطمینان بسیار کمی برای این وضعیت وجود دارد. (مرجع راهنمای خرید دزدگیر منزل)

طرفداران:
•    این سیستم می تواند شما را در مواقعی که از خانه دور هستید مطلع سازد.
•    این سیستم را می توانید از طریق گوشی تلفن همراه تان نظارت و کنترل کرد.
مخالفان:
•    برای ایجاد بازدارندگی در سیستم خانه هوشمند باید تجهیزات لازم و سنسورهای مورد نظر را تهیه کنید.
•    این سیستم وابستگی زیادی به قدرت سیگنال دهی آنتن تلفن و شبکه وای فای دارد.
•    این نوع سیستم ها بسیار گران هستند.

آژیر اعلام سرقت دزدگیر چیست؟

یکی از مهمترین اجزای سیستم های امنیتی اماکن آژیر اعلام خطر می‌باشد. به طور کلی این آژیرها در زمان خطر با صدایی بلند و متناوب افراد حاضر در نزدیکی محل خود را مطلع می‌کنند. این آژیر ها انواع بسیار متنوعی دارند که با توجه به قیمت کیفیت های متنوعی را شامل می شوند..

یکی از انواع آزیر ها با توجه به محیط اتصال شناخته می شوند یکی از این نوع ها در محیط داخلی ساختمان و کنار جعبه اعلام سرقت نصب می‌شود. این آژیر توسط سیم‌کشی به سرور اصلی متصل می‌شود. درواقع کار آژیرهای داخلی این است که افراد داخل ساختمان را از خطر احتمالی مطلع کند.

آژیرهای بیرونی یا اسپیکر دزدگیر در بیرون از ساختمان نصب می‌شود. این آژیر نیز توسط سیم‌کشی به سرور متصل می‌شود و افراد بیرون از ساختمان را از خطر مطلع می‌کند. این آژیرها را باید در ارتفاع نصب کرد و آن‌ها را با کاور پوشاند تا در معرض باد و باران قرار نگیرند.

نکات مهم در خرید دزدگیر اماکن

همان‌طور که گفته شد سیستم های امنیتی اماکن یک تجهیز الکترونیکی می باشند که مهم‌ترین کار آن  اعلام مشکوک بودن سرقت می‌باشد. این سیستم ها به دلیل مرتبط بودن با امنیت شما بسیار دارای اهمیت هستند و باید در خرید آن پنکاتی را در نظر گرفت. به شکل کلی ان نکات به شرح زیر می باشند.

 •  مکان نصب دزدگیر: شما پیش از خرید هر گونه دزدگیر اماکن باید به مکان نصب توجه داشته باشید. مثلا توجه داشته باشید که ایا امکان نصب سیم کشی را دارید؟
 • مدل دزدگیر:حتما قبل از خرید به مدل دزدگیر توجه داشته باشید. برای مکان هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند و به عبارتی بیشتر در معرض سرقت هستند، لازم است سیستم‌های حرفه‌ای مانند سیم‌کارتی و تلفن کننده را انتخاب کنید، تا سریع‌تر از اعلام سرقت مطلع شوید.

نصب دزدگیر اماکن

شما با توجه به مدل دزدگیر انتخابی خود راه حل های متنوعی برای نصب دارید. در مقاله راهنمای خرید دزدگیر منزل ما در صدد کمک به شا برای انتخاب صحیح هستیم. در صورتی که نیاز به نصب حرفه ای همچون برق کشی و سیم کشی داشته باشید باید این کار را به افراد متخصص بسپارید تا از بروز مشکلات جدی برای دستگاه جلوگیری شود. اما بسیاری از مدل های موجود در بازار نیاز به هیچ گونه نصب حرفه ای ندارند و تنها با چند قدم و به راحتی نصب می شوند.

قیمت دزدگیر اماکن و آژیر اعلام سرقت

قیمت دزدگیر منزل بسیار متنوع است و به عوامل بسیار زیادی مرتبط است. این عوامل به اختصار به شرح زیر بیان شده اند.

 • مارک و برند دزدگیر
 • مدل دزدگیر
 • میزان قابلیت‌های دزدگیر
 • نوع لوازم جانبی دزدگیر
 • میزان گارانتی دزدگیر و…

قیمت آژیر اعلام سرقت نیز بسیار متنوع است و به عوامل زیادی مرتبط می باشد. اگر قصد خرید دزدگیر و آژیر اعلام سرقت را دارید و از میزان قیمت آن بی‌اطلاع هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با آموزشگاه اینترنتی ویلو تماس برقرار نمایید و از میزان قیمت‌ها و مشخصات دزدگیرها اطلاع یابید.

امکانات دزدگیر منزل و قیمت:

در خرید دزدگیر همه چیز به شما وابسطه است (راهنمای خرید دزدگیر منزل). اگر شما به دنبال دستگاه متوسطی هستید و می خواهید که فرامین از راه دور شما را هم دستگاه انجام دارد، سیستم های سیم کارتی ار هر نوع آن برای شما می تواند مناسب باشند.

برای داشتن ویژگی های بالاتری همچون سیستم های خانه هوشمند شما نیاز به ارتقای تجهیزات خود دارید.

برخی مارک ها نیز به صورت بسته های کامل محصولات خود را ارایه می دهند. این بسته های سیستم امنیت خانگی اغلب شامل مواردی مشابه لیست زیر هستند:

 • پنل اصلی دستگاه مرکزی
 • سنسور حرکتی
 • سنسور در و پنجره
 • کنترل از راه دور
 • دفترچه راهنما

دزدگیر اماکن یک سیستم الکترونیکی جهت حفاظت از منزل، مغازه و اماکن مختلف می باشد. این سیستم از طریق دریافت سیگنال های هشدار از سمت قطعاتی به نام” سنسور” انواع تهدیدهای امنیتی را تشخیص می دهد..

انواع سنسورهای یک سیستم امنیتی خانگی به شرح زیر است:

هر یک از این سنسورها با تشخیص علائم محیطی مرتبط به خود یک سیگنال هشدار به دستگاه مرکزی ارسالمی نماید. در ادامه به معرفی بیشتر هر یک از سنسورها می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *