بازی های رایانه ای, تکنولوژی, هنر، سینما و تلویزیون

راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور

راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور

راهنمای پرده نمایش ویدیو پروژکتور

راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور

پروژکتورها در حال حاضر ارزان ترین روش برای دستیابی به بزرگ ترین تصویر ممکن محسوب می شوند و زمان زیادی است که به جز سمینارها و جلسات اداری، پای خود را به دور همی های دوستانه و اوقات فراغت ما باز کرده اند. چه چیزی لذت بخش تر از این که هر جا که دوست داشتید یک سینما خانگی همراه خود ببرید و با دوستانتان به تماشای فیلم یا مسابقه فوتبال بنشینید. برخلاف تلویزیون که در آن صفحه از قبل ساخته شده، برای پروژکتورها بهتر است یک صفحه جداگانه که به آن پرده پروژکتور گفته می شود خریداری کنید. در ادامه مطلب مقاله ای برای راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور ارائه می گردد.

پرده نمایش یکی از لوازم جانبی تجهیزاتی نظیر ویدئو پروژکتور ،سینما های خانگی و اسلاید است که برای پخش تصاویر مورد استفاده قرار می گیرند و مواد بکار رفته در ساخت آن ها از رفلکس یا بازتاب نور جلوگیری کرده و به افزایش کیفیت نمایش تصاویر کمک می نماید. پرده های نمایش با توجه به نیاز مشتریان به، پرده پایه دار ،پرده سقفی دستی و پرده سقفی برقی و بک پروجکشن تقسیم می گردند

توصیه ما این است که همیشه، پرده نمایشی با همان  نسبت تصویر / رزولوشن اصلی ویدئو پروژکتورتان انتخاب کنید. اگر شما در این خصوص مطمئن نیستید، لطفا با ما تماس بگیرید. برای بررسی نوع ویدیو پروژکتور و در نتیجه نسبت تصویر آن باید به کاربری آن توجه کرد. اطلاعاتی که در ادامه آمده است این اجازه را به شما می دهد تا با چشمان بازتری ویدیو پروژکتور و در نتیجه پرده ویدیو پروژکتور را انتخاب کنید. راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور خدمت شما ارائه میگردد.

انواع نسبت های تصویر پروژکتور

نسبت ۱۶:۱۰ دیتا پروژکتورهای اداری یا آموزشی بیشتر با رزولوشن اصلی ۱۶:۱۰ استفاده می شوند.

نسبت ۱۶:۹ این نسبت تصویر،بیشتر با صفحه عریض اصلی ۱۶:۹ ویدئو پروژکتور سینمای خانگی یا در اکثر پروژکتورهای اداری با کیفیت ۱۰۸۰ استفاده می شود.

نسبت ۳: ۴ از این فرمت بیشتر در فضاهای آموزشی، اداری و مساجد در زمانی که از یک لپ تاپ یا رایانه مطالب پخش می شود، استفاده می گردد.

نسبت تصویر اصلی  بعضی از پروژکتورهای سینمای خانگی  که ما به فروش می رسانیم ۱۶:۹ است. برای ویدئو پروژکتورهای اداری معمولا۳: ۴ است ؛ اما  نسبت تصویر عریض ۱۶:۱۰ در حال محبوبیت  پیدا کردن هر چه بیشتر با محتوای با کیفیت بالا است که اکنون به راحتی در دسترس می باشد.

بنابراین شما احتمالا حدس زده اید که هنگام خرید یک پرده نمایش برای ویدئو پروژکتور ، بخواهید که با نسبت تصویر پرده نمایش صحیح مطابقت داده شود. البته به عنوان مثال شما می توانید از یک پروژکتور سینمای خانگی با یک صفحه نمایش ۳: ۴ استفاده کنید، اما نتیجه نهایی این  می شود که دقیقا ۲۵ درصد از صفحه نمایش بلا استفاده خواهد ماند .

راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور

درصورتی‌که در حال حاضر پروژکتور دارید،بهترین روش برای بررسی این‌که چه پرده نمایشی را بخرید،پیروی از این مراحل ساده زیر است:

۱–  پروژکتورتان را در حدفاصلی که تمایل دارید از پرده نمایش باشد، قرار دهید.

۲– پروژکتورتان را روشن کنید، طوری  که ( تصویر ) به قسمت‌هایی که قرار است پرده نمایش شما آنجا قرار بگیرد، پخش نماید.

۳– درصورتی‌که اندازه تصویر پخش‌شده میزان بود ،خیلی ساده، اندازه عرض و ارتفاع تصویر را گرفته و ارقام را یادداشت نمایید.درصورتی‌که به تصویر کوچک‌تری نیاز دارید از تنظیم دستی زوم ویدئو پروژکتور استفاده کنید و یا ویدئو پروژکتور را نزدیک‌تر به سمت پرده نمایش ببرید. یک تصویر بزرگ‌تر دوباره به تنظیم زوم ویدئو پروژکتور نیاز دارد و یا ویدئو پروژکتور باید به درجایی که پرده نمایش قرار دارد، به سمت عقب جابجا نمود.

۴– با ما تماس بگیرید و ارقامی که یادداشت کرده‌اید و نوع پرده نمایشی که می‌خواهید(دستی، برقی و یا پرتابل) را به ما اعلام کنید، و سایر موارد را به ما بسپارید .

لازم به توضیح است که درصورتی‌که ویدئو پروژکتور داشته باشید ، میزان روشنایی ویدئو پروژکتور شما هم عامل مهمی است که در انتخاب نوع و فاصله پرده نمایش حائز اهمیت است .

درصورتی‌که ویدئو پروژکتور نداشته باشید ، باید با توجه به ابعاد سالن یا اتاق و نیز تعداد افرادی که احتمالاً در محل حضور خواهند داشت ، نسبت به خرید پرده نمایش مناسب  اقدام کنید.

اکثر اوقات، مردم با انتخاب یک پرده نمایش خیلی بزرگ به‌قصد داشتن یک تصویر خیلی بزرگ، اشتباه رایجی را مرتکب می‌شوند. بااین‌حال، داشتن یک صفحه‌نمایش بسیار بزرگ در یک محیط سینمای خانگی (و یا حتی یک دفتر کار) می‌تواند یک‌چیزی شبیه نشستن در ردیف جلو  سینما باشد- شما در عوض دیدن کل تصویر ،شاهد نگاه کردن به سمت چپ و راست تصویر هستید که این کار می‌تواند مقداری باعث حواس‌پرتی و وارد آوردن فشار به چشم‌های شما شود.پس لطفاً از اندازه پرده نمایش مطمئن شوید و قبل از سفارش دادن چند بار بررسی کنید. درصورتی‌که اصلاً مطمئن نیستید با ما تماس بگیرید، ما در این خصوص به شما مشاوره رایگان می‌دهیم.

پرده نمایش پایه دار ویدیو پروژکتور

این نوع پرده های نمایش، قابل حمل و مقرون به صرفه می باشند. برای سهولت جا به جایی و نصب این نوع پرده ها، استفاده از پرده هایی با طول بیش از ۲ متر پیشنهاد نمی شود. هم چنین بهتر است نوع پرده را با توجه به نوع استفاده از پروژکتور تعیین کنید . اگر قرار است که پروژکتور به سقف متصل شود، پرده های سقفی ( که به نام های آویز و سقفی هم نامیده می شوند ) تهیه کنید و اگر قرار است پروژکتور را بر روی میز یا پایه قرار دهید، استفاده از پرده های قابل حمل پیشنهاد می شود.

راهنمای خرید بهترین نوع پرده نمایش ویدیو پروژکتور

پرده نمایش برقی

این نوع پرده نمایش ها به صورت دیواری و سقفی نصب میشوند که از طریق یک موتور الکتریکی به راحتی با یک کنترل از راه دور تنظیم و باز و بسته میشوند.با این کنترل میتوانید پرده را به میزان دلخواه تنظیم کنید و متناسب با تصویر در هر نقطه ای میتوانید متوقف کنید.اگر قصد خرید دیتا پروژکتور برای سالن های همایش یا جلسات را دارید، علاوه بر ثابت بودن پرده نمایش ظاهر آن نیز اهمیت دارد، که پیشنهاد ما به شما پرده نمایش های مدل برقی است، که با توجه به شرایط فضا میتوانید بر روی دیوار یا سقف نصب نمایید.

پرده نمایش دیواری یا سقفی ویدیو پروژکتور

در این بخش از راهنمای خرید پرده نمایش ویدیو پروژکتور به معرفی پرده نمایش سقفی می پردازیم. برای محیط هایی که کاربران تمایل دارند ویدیو پروژکتور را از طریق نصب به سقف ثابت نمایند، بهتر است که پرده نمایش از نوع دیواری یا سقفی انتخاب شود تا تنظیمات تصویری پروژکتور با جابجایی پرده به هم نریزد. این نوع پرده نمایش مجهز به غلافی است که با آزاد کردن ضامن آن، پرده به صورت رول داخل آن جمع می شود و از طریق همان ضامن می توان آن را مجددا باز نمود. پرده های دیواری ویدیو پروژکتور معمولا دارای طول و عرض مساوی (مربع) هستند که با توجه به نسبت طول به عرض تصاویر دیتا پروژکتورها که ۴:۳ (مستطیل) هستند بهتر است به طور کامل باز نشوند. این پرده ها را می توان بر روی دیوار یا سقف نصب نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *